Copyright 2021. PROFINFORMATYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN
Profinformatyka - Obsługa IT dla firm
Zobacz także nasze strony:
www.profdeveloper.pl
www.drivefixit.pl
Zapraszamy do kontaktu
od poniedziałku do piątku,
w godz. 9:00-17:00.
03-153 Warszawa
ul. Jana Husa 1C
Każdemu praca na komputerze w biurze czy w domu wydaje się czymś prostym i oczywistym. Ale do czasu ....
Czasem przez nieuwagę , a czasem zupełnie nieświadomie padamy ofiarą ataków hakerskich lub poprostu łapiemy wirusa ( tego komputerowego ).
Aby ograniczyć takie sytuacje lub wręcz je wykluczyć warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Oto kilka podstawowych kroków, które należy podjąć w celu zabezpieczenia infrastruktury teleinformatycznej w firmie:
1. Regularnie aktualizuj oprogramowanie: Wszystkie systemy operacyjne, oprogramowanie antywirusowe, firewalle i inne narzędzia bezpieczeństwa powinny być aktualizowane na bieżąco, aby zapobiec występowaniu luk w zabezpieczeniach.
2. Stosuj silne hasła i autentykację dwuskładnikową: Wszystkie konta powinny być zabezpieczone silnymi hasłami oraz autentykacją dwuskładnikową, co pozwoli na ochronę przed próbami hakerskimi.
3. Zabezpiecz sieć i urządzenia: Urządzenia sieciowe, takie jak routery, przełączniki i serwery, powinny być zabezpieczone przed atakami sieciowymi, takimi jak DDoS, poprzez stosowanie filtrów i reguł sieciowych.
4. Używaj oprogramowania antywirusowego: Oprogramowanie antywirusowe powinno być zainstalowane na wszystkich urządzeniach w firmie, aby zapobiec infekcjom wirusowym i atakom złośliwego oprogramowania.
5. Twórz kopie zapasowe: Regularne tworzenie kopii zapasowych danych jest kluczowe w przypadku awarii systemu lub utraty danych.
6. Stosuj polityki bezpieczeństwa: Stosowanie polityk bezpieczeństwa dla pracowników, takich jak szkolenia z zakresu bezpieczeństwa informacji i procedury wykorzystania urządzeń i aplikacji, pomoże w zmniejszeniu ryzyka naruszenia bezpieczeństwa.
7. Monitoruj aktywności sieciowe: System monitoringu aktywności sieciowej pozwala na wykrycie i odpowiedź na ataki, które już się rozpoczęły lub które są w trakcie planowania.
8. Kontroluj dostęp do danych: Dostęp do danych powinien być ograniczony tylko do uprawnionych pracowników, a wrażliwe dane powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu.
Powyższe kroki to tylko podstawy, jednak ich implementacja z pewnością zwiększy poziom bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej w firmie.
A czy respektujesz powyższe zalecenia w swojej pracy ?